Луганская региональная Торгово-Промышленная палата

Засідання комітету підприєців малого та середнього бізнесу при ТПП України

Главная страницаНовости  Предпринимательство 

Засідання комітету підприєців малого та середнього бізнесу при ТПП України
19 БЕРЕЗНЯ 2008 РОКУ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ПІДПРИЄМЦІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ПРИ ТПП УКРАЇНИ

Одним з основних завдань комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України є розгляд пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності щодо внесення змін та доповнень до нормативно – правових актів з метою лобіювання їх інтересів та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в Україні.

На порядку денному засідання комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України 19 березня поточного року було для обговорення внесено питання:
- про підсумки роботи комітету в 2007 році та затвердження плану роботи на 2008 рік;
- оренда державного та комунального майна суб’єктами підприємницької діяльності, а саме, чинне законодавство та реалії цього питання;
- скасування постанови №809 від 06.06.2007року(використання підприємцями касових ордерів ( прибуткових та видаткових) документів суворого обліку звітності), таку що не відповідає основним принципам державної регуляторної політики.

В засіданні комітету підприємців малого та середнього бізнесу взяла участь Богаченко Валентина Іванівна - начальник консультаційно-експертного центру Луганської регіональної торгово – промислової палати, член ради Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємців України, член комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України.

Голова комітету Биковець В’ячеслав Михайлович - перший віце-президент, генеральний директор Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України зробив ґрунтовну доповідь, щодо роботи комітету в 2007 році. Він зазначив, що комітет в 2007 році по всім розглянутим питанням спрямував свої рішення - звернення до ВРУ, КМУ та інших державних інституцій.
Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово – промисловій палаті України, обговоривши проблеми щодо ситуації з орендою державного та комунального майна суб’єктами господарювання відзначив, що в Україні діє згубна і шкідлива для бізнесу система передачі в оренду державного та комунального майна. Порядок передачі в оренду комунального майна неймовірно забюрократизовано, терміни розгляду звернень СПД, укладання та перегляду договорів оренди комунальної власності грубо порушуються, що призводить до численних скарг, в тому числі і до судових органів.
На практиці, при розгляді питань, що стосуються прийняття відповідних рішень щодо укладання та перегляду договорів оренди комунальної власності, не виконуються вимоги наказу Фонду державного майна України від 18.01.2007р. № 43, не беруться до уваги роз'яснення, викладені у листі Секретаріату Кабінету Міністрів України від 07.03.2007р. № 1612/0/2-07 з даного питання.

Такі дії влади не тільки не відповідають Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а й грубо порушують чинне українське законодавство.
Підприємницька спільнота не може погодитись з такими підходами при вирішенні питань, пов'язаних з підтримкою і розвитком підприємництва, розвитком його матеріальної бази, а тому вважає, що стаття 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яка прийнята з порушенням 38 статті Бюджетного кодексу України, має бути взагалі виключена із зазначеного Закону України.
Разом з тим, виходячи з державницьких міркувань щодо необхідності наповнення бюджету, ст. 76 варто переглянути і внести відповідні зміни і доповнення з врахуванням пропозицій підприємницької спільноти.
З урахуванням проведеного обговорення Комітет вирішив:

1. Звернутися до Президента України В.А.Ющенка, Голови Верховної Ради України А.П.Яценюка, Прем'єр-міністра України Ю. В.Тимошенко, Голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Н.Ю. Коро-левської, Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету М.І. Деркача з проханням негайного перегляду ст. 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та внесення до неї відповідних змін та доповнень.
2. Вважати за необхідне при перегляді ст. 76 врахувати наступні підходи
до вирішення зазначеного питання:
- у 2008 році передача в оренду державного та комунального майна, яке не знаходиться в оренді, здійснюється виключно через відкритий аукціон, крім державного та комунального майна, що передається в оренду бюджетним установам, музеям, підприємствам і громадським організаціям, Пенсійному фонду України та його органам, державним видавництвам та підприємствам книгорозповсюдження;
- при визначенні орендних ставок за комунальне майно в містах обласного значення, містах Києві та Севастополі, орендні ставки за державне майно, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, є індикативними і застосовуються як стартові при проведенні аукціону;
- врегулювання орендних відносин щодо державного та комунального
майна, що знаходиться в оренді, здійснюється відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна";
- розмір орендної плати за оренду державного і комунального майна при цьому визначається шляхом індексації розміру орендної плати відповідно до істотних умов договору оренди (за весь період оренди), за індексами інфляції, встановленими Національним банком України, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України;
- при передачі в оренду державного чи комунального майна, яке вже було в оренді, зростання розміру орендної плати з врахуванням її ринкової вартості за рахунок поліпшень, зроблених попереднім орендарем, вважати доходом орендодавця державного та комунального майна, що підлягає оподаткуванню.
Обсяг такого доходу визначається як різниця між ринковою вартістю об'єкта оренди за експертною оцінкою, проведеною до укладення нового договору оренди та ринковою вартістю об'єкта оренди за експертною оцінкою, проведеною до початку дії попереднього договору оренди, визначених експертним шляхом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- витрати на експертну чи документальну підготовку об'єкта оренди державного та комунального майна для укладення договору оренди відповідно до чинного законодавства та встановленого порядку, здійснюється орендодавцем за свій рахунок без будь-яких додаткових вимог до орендаря.
Крім того члени комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України схвалили звернення Луганської регіональної торгово - про-мислової палати щодо проблеми використання підприємцями касових ордерів ( прибуткових та видаткових) документів суворого обліку, які:
- збільшили не обґрунтовано матеріальні витрати в підприємницькій діяльності;
- ризики додаткових штрафних та адміністративних санкцій.
І прийняли рішення ініціювати до Держпідприємництва пропозицію та до КМУ скасування постанови №809 від 06.06.2007року, таку що не відповідає основним принципам державної регуляторної політики.
Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України веде постійну та системну роботу з питань лобіювання інтересів малого та середнього бізнесу в центральних органах законодавчої і виконавчої влади.

Члени Луганської регіональної торгово промислової палати можуть постійно спрямовувати свої пропозиції до Консультаційно-експертного центру підтримки регуляторних реформ» при Луганській регіональній торгово-промисловій палаті у зручний спосіб:

м. Луганськ, вул. Корольова, 33;
тел. факс: (0642) 50-33-04,
тел. м. (050) 938-92-09;
E-mail: .(Этот E-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен JavaScript).

Богаченко В.І - Нач. консультаційно-експертного центру луганської регіональної торгово – промислової палати.
Комментарии

Чтобы оставить комментарий, необходимо войти или зарегистрироваться
Сейчас на сайте посетителей:2
комментируют


ВИДЕО все видео

Выступление Евгения Комчадалова

This text will be replaced